عناب

میوه ای که به خوبی مورد تحقیق قرار گرفته است عناب خشک در بازار بوده. اگرچه آزمایشات انسانی زیادی در دسترس نیست. بسیاری از کاربردهای سنتی آن به صورت علمی (از طریق آزمایشات حیوانی و آزمایشگاهی) آزمایش شده و مؤثر بودن آن تأیید شده است.

تحقیقات نشان می دهد که دانه های عناب ممکن است به طور طبیعی کیفیت خواب را بهبود بخشد. داشتن مقادیر کافی خواب عمیق کلیدی برای سلامت روحی و جسمی است.

در یک مطالعه حیوانی، محققان کشف کردند که گروهی از فیتوکمیکال‌های جدا شده از دانه‌های عناب، به نام ساپونین‌ها، می‌توانند اثر آرام‌بخش و خواب‌آوری بر روی موش‌ها بگذارند.

مطالعه دیگری بر روی حیوانات نشان داد که اسپینوسین باعث طولانی شدن زمان خواب و کاهش زمان به خواب رفتن می شود. اسپینوسین فلاونوئیدی است که در دانه های زیزیفوس جوجوبا یافت می شود.

عناب

تحقیقات نشان می دهد که عناب برای دستگاه گوارش مفید است. میوه زیزیفوس عناب به حمایت از تعدادی از بیماری ها که دستگاه گوارش را درگیر می کند، شناخته شده است.

سلامت دستگاه گوارش شامل تعدادی از اندام های کلیدی مانند معده، روده کوچک و بزرگتر و حرکات روده می شود. فرآیندهای مهمی مانند هضم و جذب مواد مغذی در این سیستم انجام می شود.

یک مطالعه 12 هفته ای فواید عصاره میوه عناب را در افراد مبتلا به یبوست مزمن نشان داد.

شرکت کنندگان پس از دریافت عصاره مایع عناب، بهبودی را در زمان انتقال در طی حرکات روده مشاهده کردند. پس از 12 هفته، دفعات دفع مدفوع از 1 بار در هر 2-3 روز به 1 بار در روز افزایش یافت.

در یک مطالعه اخیر روی حیوانات، پلی ساکاریدهایی که از Ziziphus jujuba استخراج شده بودند، مشخص شد که تعادل میکروبیوتای روده را در موش ها ایجاد می کند.

این کشف نشان می دهد که میوه عناب زمانی که به عنوان پری بیوتیک استفاده می شود ممکن است برای روده مفید باشد.

مطالعه حیوانی دیگری ثابت کرد که پلی ساکاریدهای موجود در عناب ممکن است توانایی محافظت از دستگاه گوارش را داشته باشند که عناب را به یکی از بهترین گیاهان برای بیماری های التهابی روده تبدیل می کند.

محققان خاطرنشان کردند که این ممکن است به دلیل عملکرد پلی ساکارید در افزایش عملکرد سد روده باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *