عسل

عسل صخره ای کمترین میزان رطوبت را داشت که نشان دهنده مقاومت آن در برابر رشد میکروبی و ماندگاری بیشتر است. عسل چوب ترش دارای متوسط ترین مقدار قند بود و برای افراد دیابتی ایده آل است.

وی گفت: تحقیقات نشان داد که عسل چوب ترش و توالنگ حاوی بالاترین غلظت فنولیک ها و فلاونوئیدها هستند که آنها را به بهترین منبع آنتی اکسیدان تبدیل می کند. عسل مانوکا و ژلام سرشار از کلسیم هستند و بنابراین ممکن است برای مبتلایان به پوکی استخوان مفید باشد. [استخوان‌های متخلخل]،» او گفت.

عسل درخت لاستیک سرشار از آهن است و برای افراد کم خون مناسب تر است. علاوه بر این، عسل درخت لاستیک حاوی مقادیر زیادی روی است که ممکن است برای بهبود زخم، آکنه یا اگزما و سلامت پروستات مفید باشد.

عسل در بسیاری از آشپزخانه ها جزء اصلی است و در صورت نگهداری مناسب، تنها غذایی است که هرگز پوسیده نمی شود یک گزارش بیان کرد که عسل جمع آوری شده در کنار بزرگراه ها و خطوط راه آهن حاوی سطوح بالای سرب است، که نشان می دهد.

عسل می تواند شاخص خوبی برای آلودگی محیط زیست باشد. خوشبختانه، هیچ یک از نمونه های عسل مالزی مورد بررسی حاوی فلزات سنگین در مقادیر زیاد یا آلوده نبودند.

ماده ای به نام 5-هیدروکسی متیل فورفورال یک پارامتر مهم برای اندازه گیری خلوص و تازگی عسل است. در هنگام گرم شدن بیش از حد، ذخیره سازی ضعیف و در عسل قدیمی آزاد می شود.

در مطالعه پروفسور گان، نمونه‌های عسلی که بیش از 12 ماه ذخیره شده بودند، سطح HMF بالاتر از مقدار توصیه شده را نشان دادند. به همین دلیل، می تواند برای دهه ها و حتی قرن ها پایدار باشد.

عسل در بسیاری از آشپزخانه ها جزء اصلی است و در صورت نگهداری مناسب، تنها غذایی است که هرگز پوسیده نمی شود. بهتر است در ظروف شیشه ای نگهداری شود.

اگر ظرف در ظروف پلاستیکی نگهداری شود، می‌تواند مواد شیمیایی [روان‌کننده‌ها] را وارد عسل کند که در غلظت‌های کوچک قابل تشخیص است.

زنبوردار در حال جمع آوری عسل فواید زنبورداری به همان اندازه که عسل را دوست دارند، و حتی اگر بقای خود را با زنبورهای عسل پیچیده کرده‌ایم، هنوز ترس از آنها عادی است.

نیش زنبور گاهی اوقات می تواند تهدید کننده زندگی باشد، اما با وجود این، زنبورداری به یک سرگرمی برای بسیاری از افراد تبدیل شده است، که بعداً علاقه خود را به مشاغل تمام وقت افزایش می دهند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *