دستگاه

نیرویی که خون بر دیواره رگ های خونی وارد می کند فشار خون نامیده می شود. دستگاه فشار خون m2 برای اندازه گیری فشار خون استفاده می شود.

فشار در شریان ها بیشتر از وریدها است. فشار خون بالا را فشار خون نیز می نامند. تمام خون به دیواره های عضلانی رگ های خونی فشار وارد می کند.

آن رانش را فشار خون می گویند و با ضربان قلب کم و زیاد می شود. در طول سیستول، زمانی که ضربان قلب منقبض می شود تا خون را وارد شریان ها کند، بیشترین میزان آن است.

این فشار خون سیستولیک شماست. هنگامی که قلب در میانه ضربان ها در حالت آرامش است فشار خون به پایین ترین مقدار خود یعنی فشار دیاستولیک کاهش می یابد.

یک فرد سالم معمولی فشار سیستولیک بین 90 تا 120 میلی متر جیوه و فشار دیاستولیک بین 60 تا 80 میلی متر جیوه تولید می کند.

در مجموع یک قرائت معمولی کمی کمتر از 120 روی 80 است. خون از طریق لوله های سیستم گردش خون از مناظر بدن عبور می کند.

دستگاه

در هر سیستم لوله کشی چندین چیز می تواند نیروی وارد بر دیواره لوله ها را افزایش دهد: خواص سیال، سیال اضافی یا لوله های باریکتر.

بنابراین اگر خون منعقد شود، فشار بیشتری برای فشار دادن آن لازم است، بنابراین قلب با شدت بیشتری پمپاژ می کند. مصرف زیاد نمک به نتایج یکسانی منجر خواهد شد.

نمک باعث احتباس آب می شود و مایع اضافی حجم خون و فشار خون را افزایش می دهد و استرس مانند پاسخ جنگ یا فرار هورمون هایی مانند اپی نفرین یا نوراپی نفرین را آزاد می کند که رگ های کلیدی را فشرده می کند و تلاش برای جریان را افزایش می دهد و فشار را در بالادست افزایش می دهد.

رگ های خونی به طور کلی می توانند این نوسانات را به راحتی کنترل کنند. الیاف الاستیک تعبیه شده در دیواره های آنها آنها را انعطاف پذیر می کند، اما اگر فشار خون شما مرتباً از حدود 140 روی 90 بالاتر رود، فشار خون بالا می گوییم و در همان حالت باقی می ماند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *