ظرف

اولویت بندی محصولات قابل استفاده مجدد نه تنها برای سلامت محیط زیست حیاتی است، بلکه می تواند مقرون به صرفه باشد.

کسب‌وکارهایی ظرف ژله تک نفره که به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهند کیسه‌ها، فنجان‌ها یا ظروف خود را همراه داشته باشند، می‌توانند در هزینه‌های عرضه و ذخیره‌سازی مرتبط با SUPP صرفه‌جویی کنند، در حالی که مشتریان می‌توانند از پرداخت هزینه اضافی برای کیسه‌ها یا ظروف خرید خودداری کنند.

کیسه های خرید پنبه ای و پلی پروپیلن نبافته به طور فزاینده ای رایج هستند، بطری ها، فنجان ها و ظروف قابل استفاده مجدد و قابل حمل پلاستیکی و فولادی ضد زنگ.

استفاده لباس بلوچی زاهدانی مجدد از طریق محصولاتی مانند فنجان های قاعدگی سیلیکونی و پوشک های پارچه ای نیز به طور فزاینده ای برای محصولات بهداشت شخصی قابل استفاده است.

ظرف

هرچه هر محصولی بیشتر مورد استفاده مجدد قرار گیرد، تأثیر زیست محیطی آن کمتر می شود.

هنگامی که مصرف کنندگان نمی توانند از SUPP ها اجتناب کنند، باید اثرات زیست محیطی آنها را با استفاده مجدد در صورت امکان به جای دفع فوری آنها کاهش دهند.

به عنوان مثال، مدل لباس مجلسی ساده و شیک زنانه کیسه های پلاستیکی یک بار مصرف بادوام، بطری ها، فنجان ها، ظروف غذاخوری و بسته بندی مواد غذایی قابل استفاده مجدد می توانند مورد استفاده مجدد قرار گیرند.

جایگزین های یکبار مصرف ساخته شده از مواد دیگر ذاتاً بهتر نیستند، به این معنی که در صورت امکان نیز باید از آنها استفاده مجدد کرد.

به عنوان مثال، وزن بلوک سقفی ممکن است نیاز باشد که یک کیسه خرید کاغذی 4 تا 8 بار استفاده شود تا اثرات زیست محیطی کمتری نسبت به یک کیسه پلاستیکی یکبار مصرف داشته باشد.

 • منابع:
  1. How to reduce the impacts of single-use plastic products
 • تبلیغات: 
  1. محتویات تغذیه‌ای لیمو و استفاده از آن در غذا
  2. تامین سوخت هواپیما با سیر ترشی!
  3. همکاری دانشمندان علوم اعصاب از دانشگاه کاردیف برای تصویربرداری عصبی
  4. برای ثروتمند شدن رویای خودت را بساز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *