آب

آب معدنی گازدار نیز ممکن است از بیماری قلبی محافظت کند. دو مطالعه از آب معدنی واتا اردبیل در زنان یائسه نشان داد که نوشیدن 17 تا 34 اونس (0.5 تا 1 لیتر) آب معدنی گازدار در روز به طور قابل توجهی باعث کاهش سطح تری گلیسیرید و کلسترول LDL (بد) و افزایش سطح کلسترول HDL (خوب) می شود.

منیزیم موجود در این آب ممکن است برای سلامت قلب نیز مفید باشد، زیرا یک مطالعه سطوح بالاتر منیزیم در آب را با کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی مرتبط دانست.

در حالی که امیدوار کننده است، مطالعات طولانی مدت بیشتری برای تعیین اینکه چگونه نوشیدن آب معدنی بر معیارهای سلامت قلب تأثیر می گذارد، مورد نیاز است.

آب معدنی غنی از منیزیم نیز ممکن است به پیشگیری و درمان یبوست کمک کند.

تحقیقات نشان داده است که منیزیم آب را به داخل روده می کشد و ماهیچه های روده را شل می کند. در ترکیب، این باعث می شود مدفوع نرم تر و راحت تر دفع شود.

آب

یک مطالعه 6 هفته ای روی 106 فرد مبتلا به یبوست عملکردی نشان داد که نوشیدن 17 اونس (500 میلی لیتر) منیزیم و آب معدنی غنی از سولفات در روز به طور قابل توجهی دفعات حرکت روده و قوام مدفوع را بهبود می بخشد.

با این حال، به خاطر داشته باشید که مصرف مایعات کافی بدون در نظر گرفتن محتوای مواد معدنی نشان داده شده است که هضم را بهبود می بخشد و به حفظ حرکات منظم روده کمک می کند.

آب معدنی طبیعی می تواند مواد معدنی مهمی را فراهم کند که از سلامت استخوان و گوارش حمایت می کند.

در حالی که این نوع آب ممکن است به کاهش فشار خون و حمایت از سلامت قلب نیز کمک کند، مطالعات طولانی مدت بیشتری مورد نیاز است.

اگرچه نوشیدن آب معدنی برای اکثر افراد بی خطر در نظر گرفته می شود، برخی از مارک ها ممکن است برای کسانی که به رژیم غذایی کم سدیم نیاز دارند، سدیم زیادی داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *